Resonar - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Previous post:
ja: 過去の投稿:

en: Previous
ja: 前

en: Next post:
ja: 次の投稿:

en: Next
ja: 次

en: Menu
ja: メニュー

en: Search Results for: %s
ja: 検索結果: %s

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
ja: 続きを読む: %s

en: % Comments
ja: %件のコメント

en: 1 Comment
ja: 1件のコメント

en: Leave a comment
ja: コメントをどうぞ

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
ja: カテゴリー

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
ja: タグ

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
ja: フルサイズ

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
ja: 投稿日:

en: Featured
ja: 注目

en: Newer Comments
ja: より新しいコメント

en: Older Comments
ja: 過去のコメント

en: Comment navigation
ja: コメントナビゲーション

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
ja: <span class="post-title">%title</span> <span class="meta-nav">内で公開</span>

en: Next Image
ja: 次の画像

en: Previous Image
ja: 前の画像

en: Widgets
ja: ウィジェット

en: collapse child menu
ja: サブメニューを閉じる

en: Skip to content
ja: コンテンツへ移動

en: expand child menu
ja: サブメニューを展開

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
ja: サイドバーに表示されるウィジェットを追加できます。

en: Widget Area
ja: ウィジェットエリア

en: Social Links Menu
ja: ソーシャルリンクメニュー

en: Primary Menu
ja: メインメニュー

en: http://wordpress.org/
ja: http://ja.wordpress.org/

en: Edit
ja: 編集

en: Pages:
ja: ページ:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ja: お探しのコンテンツを見つけられませんでした。検索をお試しください。

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ja: ご指定の検索条件に一致する投稿がありませんでした。他のキーワードでもう一度検索してみてください。

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ja: 最初の投稿をする準備ができましたか ?  <a href="%1$s">ここからスタート</a>してください。

en: Nothing Found
ja: 見つかりません

en: Comments are closed.
ja: コメントは受け付けていません。

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ja[0]: 「%2$s」への%1$s件のフィードバック

en: View all posts by %s
ja: %s の投稿をすべて表示

en: Published by
ja: 投稿者:

en: Page
ja: 固定ページ

en: Next page
ja: 次のページ

en: Previous page
ja: 前のページ

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ja: こちらには何もありません。検索をお試しください。

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ja: お探しのページが見つかりません。
