WordPress.com - Themes - Illustratr - en to az translation catalogue (65 entries)

en: Footer
az: Zirzəmi

note: Description of the plugin/theme
en: A minimalist portfolio theme.
az: Minimalist portfel mövzusu.

en: Widgets
az: Vidcetlər

en: Ready to publish your first project? <a href="%1$s">Get started here</a>.
az: İlk layihənizi dərc etməyə hazırsınızmı? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Search Results for: %s
az:  %s üçün Axtarışın Nəticələri:

en: Pages:
az: Səhifələr:

en: Your comment is awaiting moderation.
az: Şərhiniz yoxlama gözləyir.

en: Author
az: Müəllif

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
az: %1$s %2$s

en: Pingback:
az: Geri bildiriş:

en: Post navigation
az: Yazı naviqasiyaları

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
az: Sonrakı <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
az: Yazı naviqasiyaları

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
az: <span class="meta-nav">&larr;</span> Öncəki

en: Hide title and content on Portfolio Page Template
az: Portfel Səhifə Şablonunda başlığı və mühtəviyyatı gizlət

en: Page %s
az: Səhifə %s

en: Theme Options
az: Mövzu parametrləri

en: Skip to content
az: Mühtəviyyata keç

[ctx: Source Sans Pro font: add new subset (vietnamese)]
note: translators: To add an additional Source Sans Pro character subset specific to your language, translate this to 'vietnamese'. Do not translate into your own language.
en: no-subset
az: alt-qurulum yoxdur

[ctx: PT Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by PT Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
az: açıq

[ctx: PT Serif font: add new subset (cyrillic)]
note: translators: To add an additional PT Serif character subset specific to your language, translate this to 'cyrillic'. Do not translate into your own language.
en: no-subset
az: alt-set yoxdur

[ctx: Source Code Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Code Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
az: açıq

en: Menu
az: Menyu

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
az: açıq

en: Social Menu
az: Sosial menyu

en: Primary Menu
az: Əsas menyu

en: Theme: %1$s by %2$s.
az: Mövzu: %1$s tərəfindən %2$s.

en: Proudly powered by %s
az: %s qürurla təqdim edər

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
az: Axtardığınız səhifə tapılmadı. Bəlkə axtarış qutusu axtardığınızı tapmaqda sizə kömək edər.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
az: Bağışlayın, axtarış kriteriyalarınıza uyğun heç bir şey tapılmadı. Bəzi fərqli açar kəlmələrdən istifadə edərək təkrar yoxlayın.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
az: İlk yazınızı dərc etməyə hazırsınızmı? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
az: Tapılmadı

en: Edit
az: Redaktə et

en: % Comments
az: % Şərh

en: 1 Comment
az: 1 Şərh

en: Leave a comment
az: Bir şərh yazın

en: Tagged %1$s
az: %1$s Etiketləndi

en: All %s posts
az: bütün %s  yazıları

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
az: Oxumağa davam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
az: Şərh üçün bağlıdır.

en: Newer Comments &rarr;
az: Yeni şərhlər &rarr;

en: &larr; Older Comments
az: &larr; Əski şərhlər

en: Comment navigation
az: Şərh naviqasiyası

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
az[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzərinə bir şərh
az[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzərinə %1$s şərh

en: Archives
az: Arxivlər

en: Audios
az: Audiolar

en: Chats
az: Söhbətlər

en: Projects
az: Layihələr

en: Statuses
az: Statuslar

en: Links
az: Bağlantılar

en: Quotes
az: Sitatlar

en: Videos
az: Videolar

en: Images
az: Təsvirlər

en: Galleries
az: Qalereyalar

en: Asides
az: Kənarlar

en: Year: %s
az: Ay: %s

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
az: İ

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
az: Fİ

en: Day: %s
az: Gün: %s

en: Month: %s
az: Ay: %s

en: Author: %s
az: Müəllif: %s

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
az: Aylıq arxivlərə baxmağı yoxlayın. %1$s

en: Most Used Categories
az: Ən sıx istifadə edilən kateqoriyalar

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
az: Burada heç bir şeyin tapılmadığı görünür. Bəlkə aşağıdakı bağlantılardan birini yoxlayasan və ya bir axtarış edəsən?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
az: Bağışlayın! Bu səhifə tapılmır.
